Tisk E-mail
Therma-V

VYTÁPĚNÍ A OHŘEV TEPLÉ UŽITKOVÉ VODY
Therma-V je tepelné čerpadlo vzduch - voda, se kterým  přichází na český trh LG Electronics

Katalogy výrobců naleznete v sekci Ke stažení

LG

Therma-V

Tepelné čerpadlo vzduch-voda (AWHP = Air to Water Heat Pump) využívá teplo obsažené v ovzduší k ohřevu  vody. Skládá se z venkovní a vnitřní jednotky (hydroboxu) s ovládáním. Ve vnitřní jednotce je deskový výměník, jehož prostřednictvím je předáváno teplo získané tepelným čerpadlem ze vzduchu topné vodě. Ohřátá voda slouží k vytápění budovy. V ideálním případě pomocí podlahového topení. Použít lze ale také také běžné radiátory, fan coily apod. Tepelné čerpadlo je nejvhodnější instalovat do nového objektu a přizpůsobit mu návrh celého topného systému a systému ohřevu TUV. Je ale možno ho instalovat i jako další zdroj tepla stávajícího topného systému objektu, případně jím úplně nahradit stávající kotel.

Základní sestavu lze rozšiřovat. Je možno přidat akumulační nádobu nebo zásobník teplé užitkové vody případně i se slunečním kolektorem. K ohřívání TUV pak může být využito buď tepelné čerpadlo nebo solární ohřev. Vše je řízeno elektronikou tepelného čerpadla.

Therma V funguje v rozmezí venkovních teplot od -20 do 30°C. Teplota topné vody přitom může dosahovat až 55°C. Pro případ extrémně nízkých venkovních teplot není třeba pořizovat další, tzv. bivalentní zdroj tepla. Vnitřní jednotka je standardně vybavena dostatečně výkonným elektrickým dohřevem.

Tepelné čerpadlo Therma-V  funguje i v obráceném režimu. V případě potřeby jím tedy lze vodu v letním období i chladit.

Therma V se vyrábí ve čtyřech výkonech od 9 do 16kW, čímž je předurčena hlavně pro vytápění rodinných domů a větších bytů.

Na tepelné čerpadlo lze sjednat sazbu na odběr elektřiny v celém objektu ve výhodných tarifech D 55d a D 56d. V kombinaci s vysokou účinností tepelného čerpadla je v současné době tento zdroj vytápění jeden z nejlevnějších.

Výkonová řada tepelných čerpadel LG  Therma-V (vnitřní + venkovní jednotky)
Therma-V


Možná sestava vytápění domu při použití tepelného čerpadla Therma-V
Therma-V

 

Všechna tepelná čerpadla Therma-V používají invertorové kompresory. Zejména díky této technologii je dosahováno vysoké účinnosti (COP) v režimu topení.
Therma-V

COP platí při A7 / W35 (venkovní teplota 7°C, topná voda 35°C)


 
< Předch.   Další >